Menu

Każdy ma prawo do godnego odszkodowania

Blog ma za zadanie, pomoc społeczeństwu w uzyskaniu godnego odszkodowania. Szerzenie wiedzy i świadomości osób, które uległy wypadkom w zakresie praw osób poszkodowanych.

Agent Ubezpieczeniowy

malgonia67

Dziś wdałam się w dyskusję, dość krótką, ale nasunęły mi się myśli, po tej krótkiej wymianie zdań z agentem ubezpieczeniowy.

Lojalność? Cóż to takiego? Agent ubezpieczeniowy nie może być agentem odszkodowawczym, gdyż działa na niekorzyść swojego pracodawcy. Nazywa się to konflikty interesów. Moi kochani jak rozumieć taką postać rzeczy? Otóż ten człowiek, który nazywa się Twoim opiekunem ubezpieczeniowym, jest Twoim opiekunem do momentu kiedy musi wypłacić odszkodowanie. Wtedy to stajesz się już wrogiem nr1, intruzem i oponentem. Wtedy to kiedy przyjdziesz z listą szkód, okazuje się że okoliczności na które Cię ubezpieczył, a od których płacisz rzetelne składki, są absolutnie nic nie znaczącym zapisem! Ja się pytam wobec tego, gdzież ta lojalność wobec klienta?  Wszak dla niego ta instytucja powstała. Pytam się wobec tego na cóż mnie agencie tak solidnie ubezpieczyłeś, płaciłem rzetelnie składki, a teraz odmawiasz mi tego prawa do odszkodowania od rzeczy na które się ubezpieczyłem?

Już w pierwszym zdaniu, kiedy zaczęłam pisać, mają wszyscy odpowiedź. TU ma w interesie ubezpieczać, a nie płacić odszkodowania. Więc właśnie za tą przyczyną, zawsze będzie odmawiać odszkodowania, bo to jest strata dla firmy. To nie jest instytucja, która będzie uszczuplać swój majątek tylko dlatego, że miałeś wypadek. Jego zadaniem jest nie wypłacić żadnego odszkodowania, albo jak już to śmiesznie niskie!

Moim zdaniem, agent powinien mieć stanowisko o nazwie ubezpieczeniowo-odszkodowawczy. Agent i instytucja TU, działa na nie korzyść klienta poszkodowanego w wypadku, chyba w tym wszystkim powstaje raczej konflikt interesów, ale na płaszczyźnie między klientem , a agentem Towarzystwa Ubezpieczeniowego tudzież samym Towarzystwem Ubezpieczeniowym!

Także drogi agencie ubezpieczeniowy, zastanów się ponieważ jesteś lojalny dla swojego pracodawcy!

... a gdzie lojalność wobec klienta?

Natomiast poszkodowany, który wykupił sobie polisę, za nim ją podpisze musi dokładnie przejrzeć wszelkie punkty zawieranej ochrony.


© Każdy ma prawo do godnego odszkodowania
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci