Menu

Każdy ma prawo do godnego odszkodowania

Blog ma za zadanie, pomoc społeczeństwu w uzyskaniu godnego odszkodowania. Szerzenie wiedzy i świadomości osób, które uległy wypadkom w zakresie praw osób poszkodowanych.

Wypadek przy pracy.

malgonia67

Okiem branżowym, pragnę wyrazić swoje ubolewanie nad tym tematem. Niestety z każdym wypadkiem przy pracy z jakim udało mi się zetknąć wiąże się problem z pracodawcą. Każdy poszkodowany z obawy przed utratą pracy, lub pogorszeniem stosunków z pracodawcą rezygnuje często z godnego odszkodowania na rzecz posiadania pracy lub właśnie tych stosunków. Poszkodowani z obawy, że pracę utracą nie występują o odszkodowanie, często z tej obawy rezygnują z tego prawa, mimo że proszę mi wierzyć, że wypadek który nastąpił często jest jednoznaczny z tym że pracodawca wcześniej czy później podziękuje im za pracę. Jaki jest sens nie walczenia o należne odszkodowanie. Zdrowia nikt nie wróci, a takie odszkodowanie nie jednokrotnie pozwoli, rodzinie przetrwać najgorszy czas powrotu do zdrowia i rekonwalescencji często jedynemu żywicielowi rodziny. Czy warto dobro rodziny a także własne zdrowie, a często życie narażać dla takiego pracodawcy? Nie dopełnienie obowiązków z BHP, stawia pod znakiem zapytania takiego pracodawcę :(

Odrębną kwestią jest fakt, że z niezrozumiałych przyczyn, pracodawcy gorliwie się bronią przed wypłatą odszkodowania dla własnego pracownika, który uległ wypadkowi na terenie zakładu. Wszak wykupiona polisa OC właśnie po to jest wykupiona, aby skutecznie chronić pracodawcę, przed poniesieniem konsekwencji finansowych takiego wypadku.

© Każdy ma prawo do godnego odszkodowania
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci